1. Kur 1. Hafta

Merhaba Arkadaşlar,

8 hafta sürecek olan 1. kurun ilk dersine hoş geldiniz. 1. kur temel müzik, nota, bona ve gitar eğitimlerini alacağımız kur olacak. Bu hafta nota eğitiminde notaların adlarını öğreneceğiz, notaları değerleri ile okuma olan bona da ise nota değerlerine giriş yapacağız. Kulak çalışmalarında arkanıza yaslanın sadece dinleyin. Gitar çalmaya başlamadan önce bilmemiz gereken tutuş, sağ el konuları ve gitar icrasında her zaman kullanacağımız tirando tekniği ile gitar çalışmalarına başlıyoruz.

Nasıl çalışmanız gerektiğine gelirsek. Kendinize bir ders günü seçin en rahat olduğunuz en müsait olduğunuz gün olsun. Kendinize belirlediğiniz çalışma günün de derslerinizi baştan sona izleyin. Sonra çalışmak için uygun olduğunuz farklı iki günde videoları en az 1-2 kez daha izleyin. Videolar da çalışılması gerekilen konuları sanki sizi çalıştırıyor muşum gibi anlattım. Siz sadece tekrar edin. Gitar eğitiminde ise haftanın konularını kavradıktan sonra sadece pratik videosu açın 1-2 kez aynı anda tekrar edin. Gitar ve müzik eğitiminde en önemli konu öğrendiğiniz her konuya 2 hafta zaman vermenizdir. 2 hafta hiç bir şey beklemeden sadece çalışın. Sonra yapabildiğinizi göreceksiniz.

İlk hafta her ders, o konuya giriş dersi olduğu için az biraz uzun, ilerleyen haftalar da ders süreleri 1 saati geçmeyecek. 

İyi Çalışmalar, Görüşmek Üzere.

Behzat Cem Günenç

 

♫ Videonun sol üst köşedeki ▓ 1/13 oynatma listesi butonuna basarak oynatma listesindeki tüm ders videoların bağlantılarını görüntüleyebilirsiniz.