2. Kur 1. Hafta

Merhaba Arkadaşlar,

2.kura başlarken öncelikle hepinizi 2 ay boyunca süren emek ve gayretlerinizden dolayı içtenlikle tebrik ederim. Sizden ricam ve önerim eğer ilk kura gerekli önemi göstermediyseniz, 8 haftalık sürede bilgileri öğrenip pekiştirmediyseniz bu süreyi, 1-2 haftada atladıysanız; 2. kura başlamayın. Yılların tecrübesi ile söylüyorum muhakkak ilk kurda öğrettiklerimizi ben bunları biliyorum diyerek atlayanlar oluyordur, nota bona çalışmalarını ihmal edenler oluyordur, böyle düşünüp hareket edenler kurlar ilerledikçe zorlanabilirler. Bu zorlanmayı da şöyle yorumlayabilirler" Ben yapamıyorum!" "Ben yeteneksizim!" "Gitar çalmak çok zor!". Hayır, siz yapabilirsiniz, siz yeteneklisiniz ve gitar çalmak zor değil sadece tasarlanmış programa sadık kalmadınız. Hep verdiğim bir örnektir. Gitar çalmak çay demlemeye benzer; En güzel çaya, suya, porselen demliğe, odun ateşine de sahip olsanız o çay demlenmeye bırakılmadıkça tadını, rengini, kokusunu asla ortaya çıkarmayacaktır. Sadece zamana bırakın.

Bu kurda 1. kurda öğrendiğimiz notaların gitar üzerindeki yerlerini öğreneceğiz ve bu bilgiyi pekiştirecek çalışmalar yapacağız. Ders notlarınız bu link de aynı linkin bir kopyası da sayfanın aşağısında. Ders notlarının, notalarınızı çıktısını almayı, pratik çalışmasında önce önünüzde hazır etmeyi unutmayın. Bona ve nota eğitimlerimiz seviye olarak ilerleyerek devam edecek. Bu kurda kulak eğitimi olmayacak ama gitar teknik çalışmaları daha da yoğunlaşacak.

Kafanıza takılan sorular olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin. Projemize desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

İyi Çalışmalar, Görüşmek Üzere.

Behzat Cem Günenç

Ders notları için (sağ tıklayarak bilgisayarınıza farklı kaydedebilirsiniz)

www.klasikgitarcalmakistermisiniz.com/dosyalar/2.kur_notalar.pdf

 

♫ Videonun sol üst köşedeki ▓ 1/8 oynatma listesi butonuna basarak oynatma listesindeki tüm ders videoların bağlantılarını görüntüleyebilirsiniz.

Ders notları için (sağ tıklayarak bilgisayarınıza farklı kaydedebilirsiniz)

www.klasikgitarcalmakistermisiniz.com/dosyalar/2.kur_notalar.pdf